ČETIRI LAKA KOMADA: Crno-beli uragan protutnjao Novim Sadom (FOTO/VIDEO)

0

NOVI SAD, 17. JULI – Silovito je Partzizan ušao u novi šampionat. Pregazili su crno-beli Proleter na novosadskom “Karađorđu”, a za to im je bilo dovoljno svega 19 minuta nadahnute igre u prvom poluvremenu i ekstra raspoloženi Rikardo Gomeš, koji je već pokazao da je klub iz Humske napravio pun pogodak kada ga je ponovo angažovao. Na kraju, Proleter – Partizan 0:4 (0:4).

Počelo je greškom u odbrani crno-belih, koju nije iskoristio Kaluđerović, a zatim je krenuo da tutnji istinski crno-beli uragan. Asistencija Danila Pantića u 9. minutu i sjajna realizacija povratnika u Humsku za vođstvo crno-belih. Iz prve konkretne šanse na utakmici Partizan je stigao do vođstva od 1:0. A samo četiri minuta kasnije, 2:0 za crno-bele. Ponovo Rikardo Gomeš i to kakav gol! Idealno je napadač crno-belih fintom izigrao čuvara, a onda raspalio sa preko 20 metara i prosto pocjepao mrežu Proletera za 2:0.

Nastavili su crno-beli da melju grogiranog rivala i već u 22. minutu bilo je 3:0, a strijelac Slobodan Urošević! Totalno je potopio Partizan domaćine na startu, a ovog puta strijelac je lijevi bek i to glavom na asistenciju Nemanje Jovića.

Nešto kasnije, u strijelce se upisuje i Miloš Jojić! Golman Proletera Nikola Perić je četvrti put za 19 minuta bio primoran da vadi loptu iz mreže. Lijep gol Jojića iz slobodnog udarca sa preko 20 metara za fascinantnih 4:0 već u 28. minutu.

Do odlaska na odmor crno-beli kao da su malo spustili papučicu gasa, a domaćini malo došli do daha, mada je Rikardo imao još jednu odličniu šansu, ali je njegov udarac glavom bio za malo neprecizan.

Pred kraj poluvremena kiša je u Novom sadu počela da pada još jače, pa je u drugom poluvremen u na pojedinim dijelovima terena bilo više uslova za vaterpolo nego za fudbal. Bilo je izuzetno teško kontrolisati loptu, pa je razumljivo i ritam malo opao. Ipak, crno-beli su kontrolisali situaciju, mada je svoje šanse najzad imao i domaćin.

Najbolju šansu  za Proleter imao je Danoski u 61. minutu, kada je iskoristio pas i dugu loptu koja je preletjela Saničanina, ali je loše šutirao, daleko pored gola. Bez opasnosti po Stojkovićevu mrežu…

Nešto više je pokušao da napravi Holender u 68. minutu, čak je tražio mađarski reprezentativac i penal, ali o tome nije bilo govora. Pokušavali su Novosađani u nekoliko navrata da stignu makar do počasnog gola, ali očajni uslovi za igru u drugom poluvremenu ni njima nisu dozvoljavali da sve zamisli sprovedu do kraja.

PROLETER – PARTIZAN 0:4 (0:4)

Strelci: 0:1 Rikardo u 9, 0:2 Rikardo u 13, 0:3 Urošević u 22, 0:4 Jojić u 28. minutu

Stadion: Karađorđe

Sudija: Aleksandar Živković

PROLETER: Petrić – Milošević (od 71. Janković), Marjanović, Joković, Bašanović – Jovanović, Kojić (od 46. Stojanović), Živojinović(od 46. Miladinović), Danoski – Ortiz (od 79. Mladenović), Kaluđerović (od 46. Mitrović).

PARTIZAN: Stojković – Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (od 71. Lutovac)- Marković (od 60. natho), Pantić (od 71. Pavlović), Jović (od 609. Milanović) – Rikardo (od 60. Holender).