Đoković juriša ka novoj tituli u Melburnu: Deklasirao je jednog i zakazao duel sa drugim Japancem!

0

MELBURN, 22. JANUARA – Nastavlja se odbrana pehara!

Novak Đoković odigrao je skoro savršen meč protiv Tacume Ita u 2. kolu Australijan Opena! Pobijedio je 146. igrača svijeta sa 6:1, 6:4, 6:2, pa će u narednoj rundi igrati protiv još jednog Japanca, Jošihita Nišioke.

Opravdao je Novak očekivanja poslije oscilacija sa Janom Lenardom Štrufom, dobio je idealnog protivnika da poslije napora na ATP kupu i duela sa njemačkim igračem malo spusti ritam, a čak i u tom tempu je bio ubjedljiv protiv upornog Japanca.

Krucijalno je bilo što je u prvom setu već stavio stvari na svoje mjesto i dobio ga za 22 minuta, u drugom je tek u trećem gemu u kom je imao šansu za brejk došao do oduzimanja servisa, što je burno proslavilo. Poslije toga, ostalo mu je samo da načini posljednji korak ka ubjedljivoj pobjedi u pohodu na osmu titulu Australijan Opena. (www.telegraf.rs)