FIBA LIGA ŠAMPIONA: Poslije drame Igokea bolja od Limoža

0

LAKTAŠI, 12. JANUARA – Košarkaši Igokee pobijedili su Limož rezultatom 76:73 u utakmici 5. kola FIBA Lige šampiona.

U tri navrata su Aleksandrovčani imali dvocifrenu prednost, Limož se vraćao iz nemogućih situacija.

Vodila je Igokea nakon deset minuta rezultatom 26:17, a na poluvremenu su Aleksandrovčani vodili sa 46:38.

U poslednjih deset minuta Igokea je ušla se sedam koševa viška, ali su Aleksandrovčani malo zatajili napadački u poslednjem periodu. Na minut i 23 sekunde do kraja gosti su, poslije trojke Langa došli do prednosti od tri poena, a ovaj rezultat stajao je na semaforu gotovo minut. Potom je Karmajkl dva puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a u narednom napadu Ilić je oduzeo loptu, a Atić prodorom riješio ovu situaciju. Ponovo je Igokea bila dobra u odbrani, a na 1,2 sekunde do kraja Karmajkl je zakucao za pobjedu.

Džeki Karmajkl je postigao 18 poena, četiri manje je ubacio Edin Atić. (srpskainfo)