FUTSAL EURO: Poraz Srbije na startu, desetkovani “orlovi” prokockali vođstvo od 2:0 protiv Portugalaca!

0

HOLANDIJA, 19. JANUARA – Početak iz snova, a onda nešto iz onog serijala “već viđeno”. Futsal reprezentacija Srbije startovala je porazom na EURO u Holandiji. “Orlovi” su poraženi od Portugalije sa 4:2, iako su vodili sa 2:0…

Kazali smo već da je početak bio kao iz snova. Već poslije sedam minuta Srbija je vodila sa 2:0 i izgledalo je da su “orlovi” na odličnom putu da pobjede favorizovanu Portugaliju. Kapiten Pršić je već u drugom minutu realizovao penal i doveo Srbiju u vođstvo, a kada je isti igrač pet minuta kasnije odlično reagovao poslije promašaja Stojčevskog i postigao i drugi gol, izgledalo je da nam se Portugalci ovog puta neće izvući.

Međutim, poslije neočekivanog vođstva Srbije, zvanični svjetski i evropski prvaci Portugalci su se brzo konsolidovali i već do poluvremena stigli do izjednačenja golovima Paulete i Varele. U nastavku susreta, Portugalci su maksimalno pojačali gas, pa su preko Žesusa i Paka stigli do pobjede, a oba gola “orlovi” su primili za manje od 60 sekundi!

Naš nacionalni tim se pred ovaj meč suočio sa velikim kadrovskim problemima zbog povreda i koronavirusa brojnih igrača, pa je selektor Majes mogao da računa na samo devetoricu igrača, što je svakako bio veliki hendikep u samom startu. Ipak, “orlovima” predstoje još mečevi sa domaćinima Holanđanima i Ukrajincima i to su mečevi u kojima treba tražiti šansu za plasman u nokaut fazu šampionata Evrope.

SRBIJA – PORTUGALIJA 2:4 (2:2)

Strelci: 1:0 Pršić pen u 2, 2:0 Pršić u 7, 2:1 Pauleta 11, 2:2 Varela 19, 2:3 Žezus 26, 2:4 Pako 26.  Dvorana: Zigo Dom u Amsterdamu. Sudije: Jelić(Hrvatska), Perona (Italija).

SRBIJA: Momčilović, Kocić, Pršić, Rakić, Stojčevski, Milosavljević, Petrov, Ramić, Tomić, Vasić, Vulić

PORTUGALIJA: Sousa, Koeljo, Matos, Mondeka, Varela, Anđelo, Bebe, Brito, Sesilio, Žezus, Pako, Pauleta, HZik