Het-trik Partizana u Kupu!

0

KOTOR VAROŠ, 23. MAJA – Preokretom u Surdulici u poslednjoj utakmici sezone, ova generacija fudbalera Partizana postala je prva koja je tri puta uzastopno trijumfovala u najmasovnijem takmičenju – 15. trofej za klub iz Humske.

Mladost – Partizan 1:2 (1:1).

Vođstvo Lučanaca iz 21. minuta posle lepe akcije i petog gola veterana Janka Tumbasevića u Kup mečevima ove sezone potrajalo je deset minuta, sve dok Marko Janković nije “ubio pauka” u gornjem levom uglu gola odličnog Dragana Rosića.

To je bio i rezutlat prvog poluvremena, u kom su plavi i beli bili ravnopravni u gotovo svim segmentima igre, ali posle kog je igrao samo jedan tim – ne onaj trenera Nenada Milovanovića! Partizan je u nastavku zaigrao brže, jednostavnije, ofanzivnije, Rosić je bio solidno zaposlen u prvih 15 minuta drugog poluvremena, ali je gol ponovo primio posle prekida.

Visoki Marko Jevtović visoko je skočio posle kornera i uspeo akrobatskim potezom, petom, da prosledi loptu na “drugu” stativu, odakle Saša Zdjelar nije mogao da ne pogodi praznu mrežu za 1:2 u 61. minutu.

Ispostavilo se da Milovanovićem tim, čak ni sa trojicom svežih igrača na terenu u finišu, nije imao snage ni da se bori za posed lopte, a i kad je ona bila u nogama igrača Mladosti – delovali su veoma konfuzno i zbunjeno.

Baš takva je bila i situacija iz 91. minuta, kada je sudeći svoju poslednju utakmicu u profi karijeri arbitar Majo Vujović pokazao drugi žuti, tj. crveni karton Aleksandru Pejoviću zato što je nervozno šutnuo loptu u njegovom pravcu i pogodio ga u potkolenicu. Pejović je tako reagovao nakon što je Novosađanin prekinuo akciju Mladosti zbog gomile rolni ispred gola Vladimira Stojkovića, ali i baklji koje su uletele na teren.

Sa desetoricom i golom manjka, Mladost je u 95. minutu ipak uspela da stvori veliku šansu, ali Lazar Jovanović nije uspeo da zadrži loptu u igri i pošalje upotrebljiv pas na peterac nakon što je odbrana Đukićevog tima bila neoprezna na “bunarenje” rivala. (mondo.rs)