Hrvatska nakon penal – ruleta do četvrtfinala

0

NJIŽNI NOVGOROD, 01. JULA – Fudbaleri Hrvatske i Danske odigrali su 4. meč osmine finala na Mundijalu, bilo je 3:2 za Hrvate na penal – ruletu!

Hrvatska je bila blagi favorit u duelu sa Dancima, koja je pokazala ipak kako umije da se brani disciplinovano i prilično ubistveno za nerve rivala.

Sve je poslije stihijskih pet minuta igre sa dva pogotka ličilo na šahovsku partiju, do samih produžetaka u kojima su tek izvršene posljednje izmjene, što govori o spremnosti trenera za ovakav tok i epilog meča.

Luka Modrić je promašio penal u 115. minutu, ali će morati vječno da zahvaljuje golmanu Subašiću što nije tragičar. On je odbranio ključni penal u petoj seriji, koji je materijalizovao Rakitić u završnom šutu.

Hrvatska – Danska 1:1 – penalima 3:2