Košarka: Visok poraz Mladosti

0

KOTOR VAROŠ, 6. aprila – U posljednjoj ovosezonskoj utakmici u okviru Druge lige RS, košarkaši Mladosti, doživjeli su ubjedljiv poraz od gostiju iz Novog Grada, koji su na kraju slavili rezultatom 57:90 (23:17, 16:18, 6:21, 12:34).

Naši košarkaši su veoma dobro otvorili utakmicu i kontrolisali rezultat i igru tokom cijelog prvog poluvremena, koje su i završili sa vodstvom od 39:35.

Drugo poluvrijeme donosi neočekivan preokret. Na terenu kao da su se našle sasvim dvije druge ekipe, gosti potpuno preuzimaju konce igre u svoje ruke i veoma disciplinovanom i agresivnom igrom, dozvoljavaju našim košarkašima da u drugih 20 minuta ubace isto toliko i poena.

I pored veoma dobre partije u ovoj utakmici našeg najboljeg igrača Denija Varošića, koji je postigao 18 poena, nije se moglo više od visokog poraza.

Na kraju ove sezone naši košarkaši su zauzeli 7. mjesto na drugoligaškom zapadu.

Utakmica se odigrala u kotorvaroškoj sportskoj dvorani pred oko 100 gledalaca.