Kurušić golom u posljednjoj sekundi donio bod Mladosti

0

KOTOR VAROŠ, 10. NOVEMBRA – Odigravši nerješeno, 1:1, sa Goricom iz Šipova, u zaostaloj utakmici 12. kola,  fudbaleri Mladosti juče su završili jesenji dio Regionalne lige RS – grupa Zapad.

Šipovljani su došli do vođstva u 16. minutu, kada je grešku odbrane Mladosti golom kaznio Milinović, za prednost od 0:1.

Poslije toga Mladost je preuzela konce igre i do samog kraja utakmice bila bolji rival na terenu.

Odličnu šansu za izjednačenje Mladost je imala u 65. minutu, kada je u šesnaestercu gostiju srušen Jurić, sudija Petrović je pokazao na bijelu tačku. Bašić je izveo kazneni udarac, ali je lopta završila pored lijeve stative golmana gostiju Ilića, rezultat je ostao nepromjenjen.

Trud se isplatio u 93. minutu, kada je poslije prekida i odličnog centaršuta u kaznenom prostoru najviši bio Kurušić i pogodio glavom za konačnih 1:1. Zanimljivo je istaći da je Kurušić u igru ušao u 91. minutu, zamijenivši na terenu Stupara.

Mladost je polusezonu završila sa osvojenih 19 bodova, i zauzima šestu poziciju na prvenstvenoj tabeli.