MANČESTER JUNAJTED POTOPIO PARTIZAN: Crveni đavoli na Old Trafordu surovo kaznili greške crno-belih! Grobari držali navijački čas

2

MANČESTER, 07. NOVEMBRA – Fudbaleri Partizana poraženi su od Mančester junajteda na “Old Trafordu” 3:0 (2:0) u utakmici četvrtog kola Grupe L Lige Evrope.

“Crveni đavoli” vode na tabeli sa deset bodova, AZ Alkmar, koji je ranije danas kao gost deklasirao Astanu 5:0, nalazi se na drugom mJestu sa osam bodova, Partizan je treći sa četiri, dok Kazahstanci nemaju ni bod.

U petom kolu 28. novembra crno-beli gostuju Holanđanima i moraju da ih pobjede kako bi zadržali nadu da mogu do drugog mesta i proleća u Evropi. Istog dana Astana dočekuje Junajted.

Izabranici trenera Save Miloševića bili su našpanovani za borbu spuštenog garda na “Old Trafordu”. Utisak je da se nisu uplašili velikog rivala, ali ta hrabrost i želja nisu bili dovoljni da se odupru raspoloženim “crvenim đavolima”.

Trener domaćina Ole Gunar Solskjer je izveo jak sastav. Antoni Marsijal i Markus Rašford bili su neobično raspoloženi za igru, uz njih i supertalentovani Mejson Grinvud, dok je Huan Mata gospodario na sredini terena. Za razliku od većine ovosezonskih utakmica u kojima mu je igra bila spora i bezidejna, Mančester junajted je večeras ličio na giganta kakav zapravo i treba da bude.

22. minut – 1:0 – GRINVUD! Rašford je poslao loptu kroz kazneni prostor Partizana, ona je došla do Grinvuda, Urošević je stajao daleko od njega, što je mladi napadač Mančester junajteda iskoristio da matira Stojkovića.

33. minut – 2:0 – MARSIJAL! Marsijal je promešao skoro cijelu odbranu Partizana i zatresao mrežu. Majstorija Francuza!

49. minut – 3:0 – RAŠFORD! Mata je poslao teledirigovanu loptu na lijevo krilo ka Jangu, koji je iz prve spustio loptu, a Rašford tukao snažno i precizno sa 12, 13 metara.