Novak sigurno do polufinala Šangaja, čeka ga Zverev

0

ŠANGAJ, 12. OKTOBRA – Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju sigurnom pobjedom nad Kevinom Andersonom.

Đoković je odigrao možda i najbolji meč na turniru i savladao Južnoafrikanca rezultatom 7:6 (7-1), 6:3.

Novak je do najboljih osam došao ubjedljivim trijumfom nad Markom Čekinatom kojim se revanširao Italijanu za poraz na Rolan Garosu, dok je Kevin bio bolji od Stefanosa Cicipasa.

Duel dvojice tenisera trajao je nešto više od 90 minuta igre, a Srbin ga je prelomio u finišu prvog i početkom drugog seta.

Nikako nije uspijevao da zada udarac u prvom dijelu jer je Kevin izuzetno servirao, posebno u važnim trenucima, pa se našao u problem u posljednjem gemu tog dijela igre. Morao je da spasava set loptu, poslije čega je uslijedila nevjerovatna serija poena u taj brejku za vođstvo od 1-0.

Očekivano, nivo igre trenutno osmog igrača na ATP listi je opao, a Đoković mu je oduzeo servis na startu drugog seta i preuzeo potpunu kontrolu.

To mu je bilo dovoljno da rutinski privede meč kraju i ostvari sedmi trijumf u osmom međusobnom duelu protiv Andersona.

On će se za finale boriti protiv Aleksandera Zvereva koji je sa dva puta po 6:4 eliminisao Kajla Edmunda. (nezavisne.com)