Partizan pobjedom otvorio sezonu, Suma asistirao, Bambi Tošić pogodio!

INĐIJA, 21. JULA – Fudbaleri Partizana pobijedili su Inđiju 1:0 na otvaranju nove sezone u Superligi, na gostovanju u istoimenom mestu.

Strijelac za crno-bele bio je Zoran Tošić, jedan od najboljih igrača Partizana na asistenciju Sejdube Sume, u meču koji su navijači gostiju dvaput prekidali svojim transparentima.

Drugo poluvreme je zbog natpisa “Posljednje upozorenje za Zvezdine sudije” prekinuto na čak sedam minuta od 50. do 57, a fudbaleri su za to vrijeme bili u svlačionicama.

Dok se Sejduba Suma od početka trudio da se pokaže što bolje u posljednjoj godini ugovora, Umar Sadik je odigrao solidno, a Partizanov napad je brzo počeo da nalazi rupe u odbrani rivala.

Najave da će Inđija igrati otvoreno bile su opravdane tek u prvih desetak minuta meča na stadionu “zelenih”.

Partizan je od samog starta krenuo u presing sa tri igrača i tim Save Miloševića je probao da naprečac i na spavanju uhvati Inđinčane.

Prvu veliku šansu za goste promašio je Umar Sadik u 19. minutu kada mu je Nemanja R. Miletić spustio loptu na peterac, a Sadik se obrukao i poslao loptu nebu pod oblake.

Već tada je nagovijestio bolju i konkretniju igru Partizana pa je Ivanović u narednom napadu okrenuo svog čuvara i sa šest, sedam metara iskosa šutirao nisko, a golman domaćih Preković je morao da brani.

Od tog trenutka sve je počelo da se vrti oko Zorana Tošića do kraja prvog dijela. Bambi je prvo u 24. minutu izveo slobodnjak kojim je “nokautirao” Rogača pogodivši ga u glavu, a onda je u 27. minutu zahvalio Sejdubi Sumi na sjajnom proigravanju za gol.

Suma se prošetao kroz odbranu Inđije, ušao do peterca gde je doturio loptu Tošiću, a ovaj ju je bocnuo preko golmana za 1:0. Tri minuta kasnije Tošić je pogodio stativu sa 16 metara.

U 38. minutu pao je u kaznenom prostoru i tražio penal, da bi u 42. minutu Preković uspio da mu odbrani iz jako dobre situacije.

Pažnju na sebe je tek u finišu poluvremena skrenuo Suma koji je šutirao malo pored gola poslije solo akcije.

Prvih deset minuta nastavka obilježio je prekid zbog transparenta koji su okačili navijači Partizana. Sudija Srđan Jovanović je pozvao igrače u svlačionicu dok se transparent ne skine pa je prekid potrajao punih sedam minuta.

Kada su se igrači vratili na teren, a igra se “resetovala”, tekla je sporije nego do tada. Sadik i Suma su do 60, odnosno 64. minuta imali dva udarca ka golu Inđije, ali su obojica šutirala slabo.

Suma je nakon toga istrčao pola terena u kontri i hteo sam da završi akciju, pa je izblokiran. Partizan je nakon toga zaprijetio još nekoliko puta šutevima Pavlovića i Ivanovića.

Inđija prijeti u posljednjih petnaest minuta šutevima Mihajla Banjca i Nebojše Bastajića. Bastajić je imao odličnu poziciju pred golom Stojkovića i šutirao je visoko u 77. minutu.

Da Partizanu bude još teže pobrinuo se i Đorđe Ivanović koji je dobio parni žuti karton u 80. minutu zbog neopreznog uklizavanja na polovini protivnika.

Nakon toga je tempo opao, Partizan je prijetio iz prekida, iz slobodnog udarca i kornera, a Inđija je bila uglavnom bezopasna, pa su crno-beli upisali prvu pobjedu u ovogodišnjem šampionatu.

Sastavi:

Inđija: Preković – Anđelković, Rogač, Bjeličić, Ilić – N. Vidić, M. Janjić (od 72. Banjac), Dimitrov (od 94. Andrejić) – Tomić, V.Janjić (od 81. Dimitrijević), Bastajić. Trener: Srđan Blagojević.

Partizan: Stojković – N.R. Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Tošić (od 97. Stevanović), Suma (od 84. Smiljanić), Ivanović (crveni karton 80. minut) – Sadik (od 71. Ožegović). Trener: Savo Milošević.

Stadion: FK Inđija; Sudija: Srđan Jovanović