Pavkov Zvezdin džoker još jednom “sa klupe” donio pobjedu

0

SENTA, 03. MARTA – Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su novu pobjedu u Superligi Srbije. Ovoga puta nanijeli su prvi poraz TSC-u ove godine rezultatom 3:1, a golove su postigli dvostruki strelac Milan Pavkov i Gelor Kanga za Zvezdu, dok je za Nenad Lukić savladao Borjana.

Obećavao je početak meča između šampiona Srbije i ekipe koja želi u Evropu. Odmah na startu uslijedio je kraći prekid, jer su poslije jedne duge lope i sudara glavama, na zemlji ostali Ben i Babić, a oba medicinska tima morala su da intervenišu.

Prva prilika na meču za Zvezdu viđena je u 9. minutu i to preko Sanoga. Centrirao je iz slobodnog udarca Katai, lopta je stigla do bivšeg igrača Jang bojsa, koji je glavom sa prve stative poslao loptu u gol-aut. Sedam minuta kasnije TSC je imao veliku priliku kada je Tomanović, nakon kornera, bio najviši u skoku, ali je Gajić bio na prvoj stativi i na vreme intervenisao ispred gol linije.

Uslijedila je uspavanka koju je prekinuo Ivanić. Imao je vezni fudbaler Zvezde odličnu priliku u 34. minutu, Prvo je Gajić sjajno uputio centaršut po zemlji, Ben je propustio loptu, a Zvezdina “četvorka” se pojavila iz drugog plana, ali je poslala loptu preko gola. Nedugo zatim, šutirao je Veljko Nikolić sa 18 metara, a to je sjajno odbranio Nenad Filipović. Na drugoj strani kontru je istrčao Stanojev, ali nije mogao da izbori više od kornera poslije kojeg nije bilo uzbuđenja pred golom Borjana.

Međutim, drugo poluvrijeme je počelo mnogo uzbudljivije. Stanković je napravio tri izmjene na poluvremenu, a jedna je urodila plodom. Džoker sa klupe protiv Milana Milan Pavkov, i ovoga puta je pokazao da se na njega mora računati. U 55. minutu Ivanić se dobro snašao po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac, a tamo je najbrži bio Pavkov. Ovo je prvi pogodak koji je TSC primio u drugom dijelu sezone.

Samo nekoliko minuta kasnije, TSC je imao odgovor. Prvo je Đuro Zec sjajno primio loptu i prevario Gajića, koji ga je oborio koristeći ruke. Sudija Simović je pokazao na bijelu tačku, a bek Crvene zvezde je dobio crveni karton. Nenad Lukić je bio precizan, a TSC je tako stigao do izjednačenja samo tri minuta poslije gola Pavkova.

Usledio je “blickrig” Crvene zvezde. Za samo tri minuta došli do dva gola prednosti. Prvi je “pao” u 68. minutu kada je Gelor Kanga pogodio sa penala. Samo nekoliko minuta kasnije Milan Pavkov je postigao gol za novo vođstvo u Senti, na asistenciju Srnića. TSC nije primio gol do ovog kola ove godine, a onda im je Zvezda dala čak tri. Mogao je Pavkov i do het-trika, ali se u 83. minutu obrukao jer nije pogodio prazan gol.

Do kraja meča Zvezda je rutinski privela meč kraju i upisala 22. pobedu ove sezone i održala šest bodova prednosti u odnosu na Partizan, koji ima i utakmicu više. TSC je ostao sedmi sa 38 osvojenih bodova, a ovo je bio prvi poraz čete Mladena Krstajića ove godine. (srpskainfo)