PORAZ ZVEZDE Real trojkama slavio u Areni

0

BEOGRAD, 07. NOVEMBRA – Košarkaši Real Madrida su slavili u Beogradu 75:60. Španski klub je slavio sjajnim šutem za tri poena, te odličnim ofanzivnim skokom. U posljednjoj četvrtini gosti su ubacili čak sedam trojki.

Crvena zvezda i Real Madrid su odigrali izuzetno tvrdo prvo poluvrijeme u Štark Areni, sa puno serija i promašaja. Španci su bolje otvorili meč, poveli 7:2, da bi domaćin na krilima Džejmsa Gista napravio seriju 7:0 i prešao u vođstvo.

Međutim, jaka odbrana gostiju, odličan ofanzivni skok i agresivnost na presingu donijeli su “kraljevskom klubu” prednost od 10 poena (22:12). U tim trenucima pokušao je trener Gavrilović sa Nenadićem na plejmejkeru jer su zbog povreda izostali Filip Čović i Dejan Davidovac, međutim mladi igrač se nije najbolje snašao.

Ipak Faje i Beron donose novu seriju Zvezdi od 7:0 pa domaći tim prilazi na 19:22. Real Madrid je uspio da se opet odlijepi šutevima za tri poena. Pogađali su Laprovita, a zatim i Rudi Fernandes (u posljednjoj sekundi napada). Na kraju drugog dijela pogodio je i Serhio Ljulj za 33:27.

Foto EPA/ANDREJ CUKIC

U trećoj četvrtini Zvezda je odigrala veoma raspoloženo u napadu, gdje je proradio Bili Beron. Vezao je Amerikanac poene pokrenuo svoju ekipu, a kad mu se priključio Boriša Simanić beogradski tim je došao do izjednačenja a zatim i trojkom Mo Fajea do vođstva 52:49. Na krilima navijača domaći tim je sjajno šutirao za tri poena i sjajnom odbranom uspio da prokerene rezultat.

Na startu posljednje četvrtine Real Madrid je zaključao reket, Beograđani su četiri minuta bili bez poena. Na drugoj strani gosti su vezali četiri trojke i imali potpunu dominaciju u skoku pa su preokrenuli rezultat serijom 12:0 (61:52).

Pokušala je Zvezda da se vrati, smanjila je zakucavanjem Brauna na pet poena zaostatka, ali su gosti iskoristili promašaje i onda trojkom Fernandeza opet došli do dvocifrene prednosti(68:58)l