Sjajni Meksikanci poslali Južnu Koreju kući, Ćićarito u istoriji!

0

ROSTOV, 23. JUN – Fudbaleri Meksika slavili su i u drugom susretu na Mundijalu u Rusiji.

Selekcija Meksika je nakon Njemačke savladala i Južnu Koreju, bilo je 2:1 (1:0) na “Rostov Areni”, pa se sada nalaze na pragu plasmana u osminu finala, tačnije samo ih puka teorija može odvojiti od nokaut faze.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su fudbaleri Južne Koreje, Mun je tukao glavom nakon kornera, ali je Giljermo Očoa maestralno intervenisao, te je spriječio vezistu azijske selekcije da dođe do prednosti.

A onda, Jang igra rukom u svom kaznenom prostoru, Milorad Mažić je to odmah primjetio, te je srpski arbitar dosudio jedanaesterac u korist Meksika.

Karlos Vela je preuzeo odgovornost, nije pogriješio, Meksiko je poveo sa 1:0.

Samo dva minuta kasnije, nova šansa za Meksikance, ovoga puta je Lajun oprobao svoj udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je Čo maestralno uspio da sačuva mrežu.

Do kraja prvog dijela igre bilježimo i dobru šansu Irvinga Lozana, napadač PSV Ajndhovena je dobro baratao sa loptom u kaznenom prostoru rivala, ali je njegova završnica bila loša, lopta je otišla preko gola Južne Koreje.

Sa vođstvom Meksika se otišlo na odmor, da bi nakon 15-tak minuta igre u nastavku Guardado priprjetio, ali je Čo još jednom dobro intervenisao.

Ipak, samo osam minuta kasnije, nije mogao korejski golman da sačuva mrežu, Lozano proigrava Ćićarita, a ovaj rutinski postiže gol za 2:0. Napadač Vest Hema je tako ispisao istoriju meksičkog fudbala, postao je prvi igrač koji je u dresu reprezentacije Meksika postigao 50 golova.

U nastavku su Korejci pokušavali da dođu do gola, imali su prilika, ali im je nedostajala realizacija. Umjeli su da stvore neprijatnost Meksikancima, ali bi u posljednjem trenutku nešto uprskali.

Očoa je imao jednu intervenciju do kraja susreta, lagano je uhvatio loptu nakon udarca Hvanga.

Ipak, Korejci dolaze do prvog gola u Rusiji, napadač Totenhema Son je fantastično šutirao sa ivice kaznenog prostora, Očoa je bio nemoćan, ali je bilo suviše kasno za Južnu Koreju, kako se igrao treći minut nadoknade.

Na kraju pobjeda Meksika, koji se sada nalazi na pragu plasmana u nokaut fazu.
Imaju tri boda više od Švedske, koja večeras igra sa Njemačkom susret druge runde, pa bi u slučaju pobjede, “Vikinzi” obezbijedili plasman i sebi i Meksikancima u narednu fazu.

Pobjeda Njemačke bi ostavila odluku o tome ko će u narednu fazu za posljednje kolo. (www.sportske.net)