SRBIJA NA KORAK DO ČETVRTFINALA DEJVIS KUPA Velika pobjeda Krajinovića, odluka u Novakovim rukama

0

MADRID, 21. NOVEMBRA – Srbija je na korak do plasmana u četvrtfinale Dejvis Kupa. Filip Krajinović je u prvom meču 2. kola grupne faze ostvario veliku pobjedu protiv Žo Vilfred Conge sa 2:0 (7:5, 7:6) za jedan sat i 48 minuta.

Uvodni momenti protekli su u potpuno izjednačenoj borbi, pa su prvih šest gemova završena bez brejk šansi.

Međutim, u sedmom se desila prava bura. Krajinović je poveo 0:40, da bi potom prokockao sve tri brejk lopte, što je Congi podiglo samopozudanje pa je u primjetno boljem ritmu nastavio da igra ovaj meč. Ipak, nije to potrajalo nešto dugo, oko pet-šest minuta, pa kada je srpski reprezentativac pregrmio nalet rivala dodao je gas, ponovo je došao do tri brejk lopte, a realizujući posljednju došao je do prilike da pri vođstvu od 6:5 servira za osvajanje prvog seta, što je i učinio, uz samo jedan izgubljen poen u završnici.

Na samom otvaranju drugog seta Filip je imao čak tri brejk šanse, nije uspio da ih iskoristi, a onda su oba tenisera bila uspješna na svoj servis do taj-brejka. U 13. igri Krajinović je u prvom poenu napravio mini-brejk, ali je Conga uzvratio na isti način. Novi brejk Filip je osvojio za vođstvo od 5:3 ali se Francuz još jednim mini-brejkom vratio u meč izjednačivši na 5:5. Međutim, kod rezultata 6:5 za Krajinovića, srpski teniser iskoristio je prvu meč loptu i donio veliku pobjedu za Srbiju.

U drugom meču Novak Đoković će igrati protiv 24. igrača na svijetu, Benoe Pera. Ukoliko pobijedi, Srbija će osvojiti prvo mjesto u grupi i plasirati su u četvrtfinale. (srpskainfo)