Šteta! “Orlovi” ispustili Francuze poslije drame, ali rukomet se definitivno vratio u Srbiju!

0
Zrenjanin, 5.01.2021. - Rukometasi Srbije i Francuske u akciji tokom prve utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje ce se odrzati 2022. godine u Madjarskoj i Slovackoj, danas u "Kristalnoj dvorani" u Zrenjaninu. (BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS)

PARIZ, 09. JANUARA – Izabranici Tonija Đerone ponovo sjajni protiv favorita – 26:26 (12:15).

Ovaj bod ima još veći značaj, imajući u vidu da je nacionalni tim prije nekoliko dana u Zrenjaninu savladao istog rivala sa 27:24 u prvom kolu!
Od prvog minuta ove utakmice vidjelo se da je nacionalni tim sa ogromnom energijom ušao u ovaj duel sa Francuzima, Marsenić je u tim trenucima imao glavnu ulogu u napadu, a odbrana na čelu sa odličnim Cuparom je pokazala čvrstinu i Srbija je povela sa 4:1.
Potom je Marsenić propustio zicer, pa Radivojević ne koristi sedmerac i Francuzi uspevaju da se vrate u igru i izjednače na 5:5, pa potom i povedu sa golom razlike.
Ali, Srbija nije posustajala, sve bolji golman Cupara je davao veliku sigurnost našem timu, a u finišu poluvremena raspucao se i Bogdan Radivojević, pa je Srbija na poluvremenu vodila sa tri gola razlike – 15:12.
Slična slika na terenu i u nastavku meča, Cupara sjajan, Marsenić, Đorđić i Radivojević su pravili mnogo problema Francuzima u napadu, a najprijatnije iznenađenje je hrabra igra 19-godišnjeg Jovice Nikolića, koji je dao veliki doprinos i u odbrani, i u napadu.
Na ulasku u posljednjih desetak minuta, Vorkapić propušta veliku priliku, zicer na 21:18, mogla je tada Srbija da povede sa četiri gola razlike, umjesto toga na drugoj strani Mem kažnjava i smanjuje na 21:19.
Prišli su Francuzi potom i na gol zaostatka, ali poslije Đeroninog tajm-auta dogovorena je akcija Đorđić – Šotić, koja je perfektno izvedena i Šotić poslije cepelina pogađa za 24:22.
U narednom napadu Cupara bilježi još jednu odbranu i djelovalo je da držimo stvari pod kontrolom. Tako je i bilo, sve do ulaska u posljednjih minut i po, kada Kukić griješi u napadu i pravi prekršaj za isključenje.
Francuzi su došli do izjednačenja na 25:25, Srbija ne koristi posljednji napad i domaćima je ostalo još 15 sekundi za pobjedu.
Ali, Cupara im nije dao, nisu ni zaslužili da pobjede, još jedna, 13. odbrana našeg Cupare za veliki bod na teškom gostovanju!