VEZA LJAJIĆ – MITROVIĆ SRBIJI DONIJELA POBJEDU U VILJNUSU Ukrajina bolja od Portugala

0

VILJNUS, 15. OKTOBRA – Fudbalska reprezentacija Srbije pobijdila je sinoć Litvaniju rezultatom 2:1 u utakmici 8. kola kvalifikacija za plasman na Evropsko Prvensvo, a nakon poraza Portugala u Ukrajini sa 2:1 srbija je sačuvala teoretske šanse za plasman na Evropsko prvensvo kroz kvalifikacije.

Litvanci su prvi zaprijetili na meču, neopreznost Luke Milivojevića otvorila je domaćinu prostor za kontranapad, ali nisu se Litvanci najbolje snašli.  Ubzo je pogriješio i Dmitrović ali ove greške domaća reprezentacija ne koristi. Pokušavala je Srbija da dođe do gola Litvanije, najviše preko bokova, ali u gotovop cijelom prvom poluvremenu nije viđena nijedna ozbiljnija prilika pred golom Litvanaca pa ni selektor Ljubiša Tumbaković sasvim sigurno nije mogao biti zadovoljan igrom svog tima.-

Odmah na početku drugog poluvremena reagovao je selector Srbije pa je umjesto Mijata Gaćinovića na teren poslao Filipa Kostića, a srbija je u nastavku bila mnogo konkretnija. Već u 49. Minutu Srbija dolazi u vođstvo, Adem Ljajić je odlično prošao po desnoj strani, prevario dva igrača domaćeg tima ubacio loptu u sredinu gdje je Aleksandar MItrović sve to odlično pratio i nije mu bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije slična situacija. Ljajić je ponovo na desnoj strani, ali za razliku od prve asistencije kada je potkopao loptu, sada šalje oštar pas u sredinu, ponovo je Mitrović na pravom mjestu I to je 2:0.

Srbiju je očligledno ovo vođstvo uspavalo pa je Donatan Kazlauskas koji je u 73. minutu ušao u igru, u 78. Promiješao odbranu srbije na lijevoj strani i smanjio rezultat na 2:1. Dmitrović je izzetno loše intervenisao na golo, s obzirom da je primio gol u svoj bliži ugao.

U 87. Minutu nova prilika za Srbiju, ponovo je u glavnoj ulozi Mitrović koji je nakon centaršuta sa desne strane odlično šutirao glavom ali se istakao golman Litvanije sprijelivši het-trik napadača Srbije.

Srbija je imala mnogo sreće u trećem minutu sudijske nadoknade ali je Laudženis loše reagovao i sa metar šutirao pored gola.

Mitrović je u ovoj utakmici stigao do 31. pogotka približivši se tako legendarnom Stjepanu Bobeku koji na vječnoj listi vodi sa 39 golova.