(VIDEO/FOTO) ZVEZDA PREŽIVJELA SUBOTICU! Spartak mučio šampiona, ali bodovi odlaze u Beograd

0
SUBOTICA, 17. avgusta – Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u Subotici protiv Spartaka rezultatom 3:2 i uprkos borbenoj i odlučnoj igri domaćih odnijeli bodove za Beograd.

Pravo fudbalsko veče završeno je sa pet lijepih golova na Gradskom stadionu u Subotici, pa publika itekako može da zadovoljna napusti zdanje kluba sa sjevera Bačke.

Šarolik sastav koji je trener Zvezde Vladan Milojević izveo na teren u Subotici stavljen je na muke već u šestom minutu kada je Lazar Tufedžić, bivši omladinac crveno-belih, savladao Milana Borjana.

Veći dio prvog poluvremena je bio ovaj rezultat na snazi, sve dok Miloš Vulić nije u 37. minutu zatresao mrežu Ostojića i doveo meč na “nulu”.

Sa ovim rezultatom se i otišlo na odmor, a onda je početkom drugog poluvremena Portugalac Tomane uposlio Veljka Simića, kome nije bilo teško da u 49. minutu donese potpuni preokret svom timu, iako je malo falilo da domaći defanzivac začuva svoju mrežu.

Utakmica je zatim ušla u nešto mirniji tok, koji je išao na ruku Zvezdi, ali su domaći zamalo ponovo šokirali goste iz Beograda u 76. minutu kada je Tufegdžić pogodio stativu.

Starsportphoto

Činilo se da domaći nemaju snage za izjednačenje, ali je onda mladi David Dunđerski u 80. minutu raspalio po lopti pored indolentnog Ivanića i uhvatio Borjana na krivoj nozi za 2:2.

Zvezda je ponovo stavljena na muke, koje je prekratio Tomane odličnim golom na asistenciju Milana Gajića u 85. minutu.

Do kraja meča domaći su mogli ponovo do izjendačenja, ali je rezervista Žander izbacio loptu sa gol linije.

Zvezda se tako sa maksimale četiri pobede vraća u Beograd i željno iščekuje sredu kada će u Bernu igrati protiv Jang Bojsa prvi meč plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona.

SPARTAK – CRVENA ZVEZDA 2:3 (1:1)

Strelac: Tufegdžić u šestom minutu i Dunđerski u 80. za Spartak – Vulić u 37. i Simić u 49. i Tomane u 85. za Crvenu zvezdu.

Stadion: Gradski stadion u Subotici. Sudija:  Novak Simović.

SPARTAK: Ostojić – Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević (od 83. Ivančević) – Jočić, Marčić – Mladenović (od 70. Gojkov), Tufegdžić, Denković – Šormaz.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Rodić (od 46. Žender) – Jevtović, Petrović (od 75. Ivanić), Vulić, Simić –  Krstović (od 55. Vukanović), Tomane.

Kraj

90. minut – Igraće se još tri minuta u Subotici.

87. minut – Odlična prilika za Spartak, ali Žander interveniše u poslednji čas i izbacuje loptu sa gol linije.

85. minut – GOOL! Prvenac Tomanea za novo vođstvo gostiju. Gajić je odlično centrirao, a nekadašnji napadač Tondele je vrhunski uplivao i glavom matirao Ostojića.

80. minut – GOOL! Kakav gol mladog Davida Dunđerskog! Raspalio je Spartakov fudbaler pored indolentnog Ivanića, Borjan nije očekivao udarac i Spartak je došao do izjednačenja 2:2.

76. minut – Kakva šansa za Tufedžiča i stativa! Neverovatna kombinacija rezerviste Gojkova i strelca jedinog gola za Subotičane i malo je falilo da dođe do izjednačenja!

60. minut – Velika prilika za Spartak. Stefan Šormaz je mogao da donese izjednačenje svom timu, ali je Radovan Pankov odlično intervenisao i izblokirao udarac.

49. minut – GOOL! Simić dovodi Zvezdu do potpunog preokreta. Tomane je usposlio Zvezdinog krilonog igrača koji je šutirao po zemlji i poslao loptu iza gol linije – 2:1 za Zvezdu.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme utakmice u Subotici. Žander je dobio šansu u nastavku umesto Rodića.

Poluvreme

45. minut – Kraj prvog poluvremena! Spartak je u finišu mogao do gola preko Tufegdžića, ali je desni bek gostiju Milan Gajić intervenisao-

37. minut – GOOL! Miloš Vulić odličnim udarcem sa distance donosi izjednačenje Crvenoj zvezdi. Bivši vezista Napretka je kao i pre sedam dana protiv Mladosti pokazao da ima razoran udarac donevši crveno-belima dugo iščekivano izjendačenje.

30. minut – Dve odlične šanse za Crvenu zvezdu. Najpre se Veljko Simić obrukao pred golom Ostojića, a zatim je Jevtović odlično šutirao, međutim iskusni Vladimir Otašević je sa gol linije glavom skinuo udarac Zvezdinog ofanzivca.

22. minut – Dugo se nameštao Zvezdin napadač Krstović, pa je od potencijalno dobre šanse propao još jedan napad crveno-belih.

16. minut – Period intezivnih napada Crvene zvezde. Pokušao je Nemanja Milunović posle prekida, a zatim i Milan Rodić udarcem sa distance, međutim rezultat je ostao nepromenjen.

6. minut – GOOL! Spartak vodi 1:0 odličnim golom bivšeg omladinca Crvene zvezde Lazara Tufegdžića, koji se odlično okrenuo i na krivoj nozi uhvatio Milana Borjana.

1. minut – Počeo je meč u Subotici. Crvena zvezda je stvorila gol šansu već posle prvog napada kada je Milan Jevtović šutirao pravo u golmana domaćih Ostojića.