ZENICA: BORAC DOTUKAO ČELIK, VUJAKLIJA DONIO RADOST BANJALUČANIMA

0

ZENICA, 1. decembra – Fudbaleri Borca slavili su u Zenici protiv Čelika 2:1 golom Srđana Vujaklije u sudijskoj nadoknadi, te su osmi meč zaredom ostali neporaženi i uključili se u borbu za Evropu.

Trener Branislav Krunić je u drugom dijelu bacio sve karte u napad i to mu je donijelo rezultat.

Prvo je u Zenici zaprijetio Aleksandar Radulović koji nije bio precizan iz dobre pozicije. U 11. minuti sjajna akcija gostiju. Ziljkić je odlično pronašao Ivana Crnova koji izlazi sam pred golmana Bojana Pavlovića koji brani njegov udarac. Nakon toga domaći tim je uspio da se oslobodi pritiska međutim nije opasnije ugrozio gol Mladena Lučića .

U finišu prvog dijela još tri sjajne šanse za Borac. Prvo je Vladan Danilović sjajno prošao po strani, odlično je uposlio Stojana Vranješa koji nije dobro zahvatio loptu pa je propala odlična šansa. Samo nekoliko minuta kasnije novi pokušaj. Ćosić je sjajno šutirao sa preko 20 metara i bio je neprecizan. Nakon toga je izblokiran i udarac Vladana Danilovića.

I onda je uslijedila kazna za promašaje. Salčinović je ubacio loptu, Mahmutović smirio loptu za Dedića koji je poslao loptu u mrežu. Borac je već u narednom napadu mogao do izjednačenja. Udarac Ziljkića je odbranio Pavlović. U sudijskoj nadoknadi Ćosić je odlično pronašao Vranješa u kaznenom prostoru a kapiten Borca nije iz dobre prilike uspio da pogodi mrežu.

Na startu drugog dijela velika šansa za domaće. Grahovac je bio u dobroj šansi ali je Lučić sjajno odbranio. Zatim je Borac opet izvršio veliki pritisak. Nekoliko kornera i poluprilika koje nisu realizovali. Milutinović je izblokiran, a nakon kornera Jovanović nije dobro zahvatio loptu glavom.

Borbenost Borca nagrađena je u finišu. Prvo je u 84.minuti nakon ubacivanja pogriješila je odbrana domaćih , lopta je došla do Jakupovića koji je dobrim udarcem poslao loptu u mrežu. U finišu je Srđan Vujaklija se sjajno snašao nakon kornera i pogodio za slavlje.

Široki Brijeg – Zvijezda 09 (16.00)

Plasman: Željezničar 35, Sarajevo 35, Borac 32, Tuzla siti 31, Radnik 29, Zrinjski 28, Široki Brijeg 24 (meč manje), Velež 22, Sloboda 17, Čelik 16, Mladost 14, Zvijezda 09 7(meč manje).