Lorenco Braun šokirao Zvezdu, Fener slavio u Beogradu!

0

BEOGRAD, 07. JANUARA – Još jedan dramatičan dvoboj u ”Pioniru”, ovoga puta Zvezda nije izašla kao pobjednik.

U prvoj utakmici 18. kola Evrolige, košarkaši Crvene zvezde su večeras u dvorani ”Aleksandar Nikolić” poraženi od Fenerbahčea rezultatom 73:71!

Ovo je Zvezdin dvanaesti poraz od početka sezone u Evroligi, a Fenerbahče je upisao svoj osmi trijumf.
Crvena zvezda ponovo nije nastupila u najjačem sastavu, nedostajali su Lojd, Hol, Simonović, dok je najnovije pojačanje Lendri Noko bio u sastavu večeras, ali ga trener Radonjić nije uvodio u igru.
Zvezda nije na najbolji način započela utakmicu, pravila je dosta grešaka u napadu, a gosti su to donekle uspjeli da iskoriste i tokom najvećeg dijela prve četvrtine su održavali blagu rezultatsku prednost.
Ipak, Kino Kolom je u završnici prvog kvartala uspio da poveže Zvezdine redove, a kako je meč odmicao i Džoni O'Brajant je bio sve raspoloženiji za igru.
Prvu četvrtinu Zvezda je dobila sa 22:18, u drugoj se igralo ravnopravno, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a u glavnim ulogama su i dalje bili Kolom i O'Brajant uz Davidovca u Zvezdi, kao i raspoloženi Jan Veseli u Fenerbahčeu.
Na poluvreme Zvezda je odnela poen prednosti (39:38) i sve je nagoveštavalo veliku neizvesnost do kraja meča.
Tim Dejana Radonjića je u nastavku uspio da nađe rješenje za Veselog i predvođena odličnim O'Brajantom, Zvezda je uspjela da održava blagu prednost. Gosti su konstantno jurili rezultat, razigrao se i bivši Zvezdin plej Lorenco Braun, ali crveno-beli su uspješno odbijali njihove nalete.
Ipak, na ulasku u posljednja tri minuta meča, Marko Gudurić uspjeva nakratko da donese minimalno vođstvo Feneru, na šta je Davidovac odgovorio trojkom na minut i po prije kraja i Zvezda je ponovo povela – 71:69.
Poslije tajm-auta Igora Kokoškova, Radanov pravi prekršaj, a Pjer sa linije slobodnih bacanja pogađa za 71:71.
Zvezda nije potom iskoristila svoje prilike u napadu, a kazna je stigla u posljednjoj sekundi, od Lorenca Brauna, koji pogađa za konačnih 73:71 u korist Fenerbahčea.
Uzgred, Zvezda je Braunu prije početka meča uručila prigodan poklon, kao svom bivšem igraču…
Braun je uz Pjera bio i najefikasniji u Fenerbahčeu, sa po 13 postignmutih poena, Gudurić je upisao 11, uz osam skokova i tri asistencije, Veseli 10 (svih 10 u prvom poluvremenu) i Bartel deset poena.
U Zvezdi O'Brajant 17 poena, 10 skokova, četiri asistencije, Dobrić je upisao 12, Davidovac 11, a Kolom 10, uz pet asistencija. (sportskenet)