Atraktivni Partizan lako sa Zadrom, Balšin rekord!

0

BEOGRAD, 03. JANUARA – Partizan slavio u “Štark areni” u okviru 14. kola Admiralbet ABA lige.

Ekipa Partizana se očigledno uigrala tokom ove mini-pauze.

Tim Željka Obradovića je uspio da savlada Zadar prilično lako, najprije zahvaljujući dobroj igri u odbrani, ali i u napadu u drugom poluvremenu, na kraju je bilo 103:74.

Partizan je odlično otvorio utakmicu, Anzulović je morao da traži tajm-aut u veoma ranoj fazi utakmice, a nakon toga je ekipa Željka Obradovića ušla u nešto slabiji ritam.

Jedini koji je bio raspoložen jeste Rade Zagorac, Mur i Panter su promašivali trojke, a na drugoj strani je Zadar kažnjavao sve ispade Partizana, pa su izjednačili na 14:14.

Ipak, nakon toga Partizan vezuje 7 poena, Ledej, Glas (3 poena) i Smailagić su pogađali, pa su crno-beli imali dobru zalihu pred drugu dionicu.

Valja napomenuti i da je Matijas Lesor uspio da postigne u prvoj četvrtini i svoje prve poene u dresu Partizana.

Prednost je nekako lagano rasla, na polovini druge dionice je bilo +9 za Partizan, potom i +10, a gosti su se mučili da stignu do poena, sredinom druge četvrtine čak tri minuta nisu postigli koš.

Agresivnost Partizana je dala rezultata u drugoj četvrtini, pa je na kraju bila i dvocifrena prednost, sve je začinjeno zakucavanjem Lesora.

Partizan je imao period slabije igre tokom treće dionice, ali su prekidali serije Zadra trojkama preko Mura, Zagorca, potom i Pantera, pa se održala prednost koja je bila dvocifrena. Trojku na samom kraju dionice je pogodio i Kuruc, dovoljno da sa ozbiljnom zalihom Partizan uđe u posljednju dionicu.

Pao je i moral gostima, vidjeli smo i reviju zakucavanja igrača Partizana, nekoliko puta je bilo veoma atraktivno od strane Smailagića, a dobru rolu je pri kraju imao i Balša Koprivica koji je stigao i do rekorda karijere u ABA ligi.

Upravo Koprivica i Zagorac su bili najefikasniji kod Partizana sa po 17 poena, Smailagić i Kuruc su imali po 11, baš kao i Lesor. Fantastično su svi rasporedili poene.

Kod gostiju Karter i Buljan po 14. (sportske.net)